Cargando Esdeveniments

« Todos los Esdeveniments

  • Este esdeveniment ha pasado.

Festes d’agost 2017

06/08/17 @ 08:00 - 15/08/17 @ 23:00

programa-mano-cast-1

DIUMENGE D’AGOST

20.00 h PROVA DE VEUS DEL MISTERI D´ELX en el Saló de Plens de l’Excm. Ajuntament.

DILLUNS D’AGOST

20.30 h Glorieta. Interpretació de l’adaptació de la peça musical DAMARLO, dirigida

per Saúl Gómez Soler, per part de totes les bandes de música participants en

l’Entrada de l’Associació Festera de Moros i Cristians.

22.00 h Plaça de Baix. Interpretació d’Aromas Ilicitanos per la Coral Illicitana i

Banda Simfònica d’Elx sota la direcció de Inocente González Martín.

22.15 h Des de l’Ajuntament PREGÓ DE FESTES.

23.00 h ENTRADETA per l’Associació Festera de Moros i Cristians, des del carrer

Marqués d´Asprella, Reina Victòria, plaça de Baix, Corredora, carrer Ample, fins a la

plaça de la Mercé.

En finalitzar, festa en cabiles.

DIMARTS 8 D’AGOST

9.00 h DIANA OFICIAL, des de la plaça del Raval, carrer Sant Joan, Juan Ramón

Jiménez, Alfons XII, plaça de Baix, Mare de Déu dels Desemparats, Troneta, Salvador

fins a l’església del Salvador.

En finalitzar la Diana, donarà començament la missa dels difunts.

12.00 h Rotonda Parc Municipal: Inauguració oficial de l’XI Àgora Heliketana de

Pobladors d’Elx.

12.15 h Cuentos del Ágora espectacle infantil de titelles: “Origen del Mundo”.

14.00 h Hort del Monjo en c/ Filet de Fora MASCLETÀ DE BENVINGUDA A LES

FESTES a càrrec de Pirotècnia Alacantina de Focs d’Artifici

20.30 h ENTRADA CRISTIANA, des de Reina Victòria, plaça de Baix, Corredora, fins

a pont dels Ortissos.

En finalitzar, festa en les cabiles.

22.30 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx representació de

LISÍSTRATA, teatre clàssic: visual, dansa i música en directe, homenatge a Manuel V.

Segarra Berenguer.

21.00 h Entrada de Bandes de l’Associació Festera de Moros i Cristians des de pont

dels Ortissos, Corredora, fins a la plaça de Baix per a assistir al Pregó de Festes.

Cercavila per a assistir al Pregó des de distints punts de les: Comissions de la

Federació Gestora de Festejos Populars, Unió de Festers del Camp d’Elx, Associació

Historicoartística Pobladors d’Elx, Casa d’Andalusia i Centre Aragonés.

21.00 h Encesa de l’Enllumenat Extraordinari de Festes.

23.00 h INAUGURACIÓ DELS RECINTES FESTERS de les comissions pertanyents a

la Federació Gestora de Festejos Populars.

24.00 h Plaça 1r de Maig MASCLETÀ NOCTURNA a càrrec de Pirotècnia Gironina.

DIMECRES 9 D’AGOST

9.00 h ALARDO amb el següent recorregut: Joan Carles I (cantó c/ Daoiz), pont dels

Ortissos, Capità Lagier, Eres de Santa Llúcia, Portell de Granyana, plaça del Parc,

Diagonal del Palau, Palau d’Altamira.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx: Los Pergaminos Perdidos,

gimcana infantil.

18.30 h Passeig de l’Estació FESTA INFANTIL, organitzada per la Federació Gestora

de Festejos Populars.

20.00 h DESFILADA INFANTIL de l’Associació Festera de Moros i Cristians, des

d’Alfons XII, plaça de Baix, Corredora, carrer Ample, plaça del Congrés Eucarístic.

22.00 h Palau d’Altamira AMBAIXADA DEL MORO, a continuació AMBAIXADA

CRISTIANA, amb el lliurament de la ciutat al rei En Jaume I.

En finalitzar, festa en cabiles.

22.30 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx, representació de IO, la

ternera errante. Teatre clàssic històric.

23.00 h Festa en els recintes festers de les comissions.

23.30 h BARRACA MUNICIPAL, obertura amb DJ’s actuació de MAGO DE ÖZ, a les

00:30; En finalitzar, festa amb DJ’s.

24.00 h Barri d’Altabix, CP Miguel de Cervantes MASCLETÀ NOCTURNA A càrrec

de Pirotecnia Alpujarreña.

DIJOUS 10 D’AGOST

9.00 h DIANA LLIURE, des de cabiles i per diferents recorreguts.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx. Reto de los cuentos,

contacontes infantil.

12.00 h En el passeig de l’Estació, Concurs d’arròs i costra. Amb la participació de

les comissions integrades en la Federació Gestora de Festejos Populars.

12.30 h En el passeig de l’Estació PAELLA GEGANT per a 3.000 persones i ARRÒS

AMB COSTRA GEGANT per a 2.500 persones, organitzat per la Federació Gestora de

Festejos Populars.

18.00 h En la Basílica de Santa María, CELEBRACIÓ DE LA PROVA DE L´ANGEL.

20.30 h ENTRADA MORA, des de Reina Victòria, plaça de Baix, Corredora fins a pont

dels Ortissos.

En finalitzar, festa en cabiles.

22.30 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx Olympic Revolution, teatre

clàssic, comèdia.

23.00 h Festa en els recintes festers de les comissions..

23.30 h HORT DE BAIX, ball amb l’orquestra CARRUSEL.

23.30 h BARRACA MUNICIPAL, obertura amb DJ’s actuació de HUECCO, a les

00.30 h En finalitzar, festa amb DJ’s.

00.00 h Pista Poliesportiva EL PLA MASCLETÀ NOCTURNA a càrrec de Pirotècnia

Turís.

DIVENDRES 11 D’AGOST

9.00 h DIANA LLIURE, des de cabiles i per diferents recorreguts.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx. “Los hijos de Helios”

Gimcana individual: joc de rol.

12.30 h Passeig de l’Estació, INAUGURACIÓ DEL RACÓ GASTRONÒMIC

MUNICIPAL.

14.00 h Diagonal del Palau NOVÉ CONCURS DE MASCLETAES “FESTES D’ELX” a

càrrec de Pirotècnia del Mediterrani i patrocinada per Autobusos Urbans.

18.30 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx, “Los Juegos Olímpicos de

la Antigüedad” espectacle d’animació.

19.00 h Església de Sant Joan BATEIG DE NEÒFITS de l’Associació Festera de Moros

i Cristians..

19.45 h PROCESSÓ OFRENA de l’Associació Festera de Moros i Cristians, des de

l’església de Sant Joan, Juan Ramón Jiménez, Alfons XII, plaça de Baix, Corredora,

carrer Ample, fins a la Basílica de Santa Maria, on, a l’arribada de la imatge de Ntra.

Sra. la Verge de l’Assumpció, es donaran per finalitzades les festes de Moros i

Cristians 2017.

En finalitzar, festa en cabiles.

20.00 h Passeig de l’Estació, obertura del RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

20.30 h GRAN XARANGA, organitzada per la Federació Gestora de Festejos

Populars, amb el següent recorregut: Reina Victòria, plaça de Baix, Corredora, av.

Joan Carles I.

22.30 h En la Basílica de Santa Maria ASSAIG GENERAL DEL MISTERI D´ELX.

23.00 h HORT DE BAIX actuació ORQUESTA KAOS.

23.30 h BARRACA MUNICIPAL, obertura amb DJ’S actuació de DAVID OTERO a les

00.30 h En finalitzar, festa amb DJ’S.

23.30 h Passeig de l’Estació MASCLETÀ NOCTURNA, patrocinada per l’associació

“Grup Restauració Elx”, a càrrec de Pirotècnia Mediterrani (l’hora del dispar de la mascletà

és aproximada, aquesta serà disparada durant el descans de la representació del Misteri).

DISSABTE 12 D’AGOST

12.00 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx Cuentos del Ágora: Origen del

Mundo. Espectacle infantil de titelles.

12.30 h En el Passeig de l’Estació, RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

14.00 h En Diagonal del Palau NOVÉ CONCURS DE MASCLETAES FESTES D’ELX, a

càrrec de Pirotecnia Alpujarreña i patrocinada pel Centre Comercial l’Aljub.

18.30 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx “Gran Libación” espectacle

d’animació.

20.00 h En el passeig de l’Estació, RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

20.30 h En el carrer Maestro Albéniz “BATALLA DE FLORS”, organitzada per la

Federació Gestora de Festejos Populars.

22.00 h En Diagonal del Palau, MASCLETÀ HOMENATGE A LES REINES I DAMES de

les comissions de festes, organitzada per la Federació Gestora de Festejos Populars, a

càrrec de Pirotècnia Gironina.

22.30 h En la Basílica de Santa Maria, ASSAIG GENERAL DEL MISTERI D’ELX.

23.00 h FESTA, en recintes festers.

23.00 h HORT DE BAIX, actuació d’ORQUESTA PANTHER.

23.30 h Collegi Candalix OBERTURA BARRACA FESTIVAL ZONA INDIE, amb l’actuació

de Coto i Pepe Marín.

23.30 h BARRACA MUNICIPAL, ball i animació amb DJ’S.

DIUMENGE 13 D’AGOST

9.00 h DESAFIAMENT FESTER, organitzat per la Federació Gestora de Festejos

Populars, disfresses, humor i proves d’habilitat pel següent recorregut: plaça

d’Espanya, Reina Victòria, plaça de Baix, Glorieta, carrer Ample, passeig dels Eres de

Santa Llúcia al Parc Municipal, on es realitzaran tres proves per part dels

participants.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx “Zeus Encadenado” gimcana

infantil.

12.30 h En el passeig de l’Estació, RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

14.00 h En Diagonal del Palau NOVÉ CONCURS DE MASCLETAES FESTES D´ELX a

càrrec de Pirotècnia Turis, patrocinada per Estrella de Levante.

17.30 h En la Basílica de Santa Maria, ASSAIG GENERAL DEL MISTERI D’ELX.

00.30 h HORT DE BAIX actuació grup The Troupers ABBA, tribut.

00.30 h Collegi Candalix ZONA INDIE, amb l’actuació de Poncini i Cristian Set-Roc.

00.30 h BARRACA MUNICIPAL actuació grup AUXILI i ATUPA. En finalitzar, música

amb DJ’S.

DILLUNS 14 D’AGOST

1.00 h En l’Hort del Monjo, c/ Filet de Fora: GRAN CARRETILLÀ.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal per Pobladors d’Elx “Reto de los Cuentos”

Contacontes infantil.

12.30 h En el passeig de l’Estació, RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

14.00 h En Diagonal del Palau NOVÉ CONCURS DE MASCLETAES FESTES D´ELX,

a càrrec de Pirotècnia Hermanos Ferrández, patrocinada per AIGÜES D’ELX.

18.00 h En la Basílica de Santa Maria, representació de la PRIMERA PART DEL

MISTERI D’ELX “LA VESPRA“.

20.00 h OFRENA DE FLORS A LA MARE DE DÉU DE L’ASSUMPCIÓ, organitzada per

la Gestora de Festejos Populars i amb la participació de les comissions de festes de la Gestora, Unió de

Festers del Camp d’Elx, Centre Aragonés, Casa d’Andalusia i delegacions convidades, amb el següent

recorregut: Reina Victòria, plaça de Baix, Corredora, pont dels Ortissos, Capità Lagier, plaça del Congrés

Eucarístic.

20.00 h Passeig de l’Estació: RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

23.00 h HORT DE BAIX actuació del grup The Blisters-The Beatles tribut.

23.00 h ENCESA LLUMINÀRIES, de la vespra del dia de l’Assumpció en la

Calaforra, Santa Maria, Palau d’Altamira i ruïnes de l’antiga muralla .

23.00 h Plaça del Congrés Eucarístic, SERENATA A LA VERGE DE L’ASSUMPCIÓ,

amb la participació del Grup d’Havaneres Sant Agatàngel, Centre Aragonés, Casa

Andalusia i Amics Cantors.

23.30 h Collegi Candalix ZONA INDIE, amb l’actuació de McÑaco i Dj Toño.

23.30 h BARRACA MUNICIPAL animació a càrrec de DJ’s.

24.00 h Rotonda del Parc Municipal, Pobladors d’Elx. Gran Festa de la Nit de la

Roà.

24.00 h INICI DE LA ROÀ.

DIMARTS 15 D’AGOST

10.00 h PROCESSÓ DE LA VERGE DE L’ASSUMPCIÓ, amb el següent itinerari:

Uberna, Major de la Vila, plaça de Baix, Corredora, pont dels Ortissos, Capità Lagier,

plaça del Congrés Eucarístic a Santa Maria.

12.00 h Rotonda del Parc Municipal, per Pobladors d’Elx Jocs i tallers.

12.00 h En el templet del Parc Municipal, Concert extraordinari de la Banda

Simfònica de Música “Ciutat d’Elx”.

12.30 h En el passeig de l’Estació, RACÓ GASTRONÒMIC MUNICIPAL.

14.00 h En Diagonal del Palau GRAN MASCLETÀ en honor de la Verge de

l’Assumpció a càrrec de Pirotècnia FERRÁNDEZ, guanyadora del concurs 2016 i

patrocinada per PIMESA.

18.00 h En la Basílica de Santa Maria, representació de la SEGONA PART DEL

MISTERI D’ELX “LA FESTA”, amb la Coronació de la Mare de Déu.

18.30 h Rotonda del Parc Municipal, Pobladors d’Elx: Ofrena a la Dama, espectacle

d’animació.

19.30 h Junt al Palau d’Altamira QUART CAMPIONAT INTERNACIONAL

D’ENFILAR-SE A LA PALMERA PALMERAR D’ELX, premi “Espardenya d´Or 2017”.

21.00 h En la plaça Congrés Eucarístic, per Coral Illicitana i Orquesta

ZARZUELA EN CONCERT: LOS GAVILANES, sota la direcció de José M. Candela.

24.00 h Des del pont del Ferrocarril CASTELL DE FOCS D’ARTIFICI.

Pots descarregar el programa ací.
Valenciano Programa festes d’agost
Castellano Programa fiestas de agosto

Detalls

Comença:
06/08/17 @ 08:00
Finalitza:
15/08/17 @ 23:00
Categoria del Esdeveniment:

Organitzador

Ajuntament d’Elx
Telèfon:
966 65 80 00
Pàgina Web:
http://www.elche.es/

Lloc

Elx
Plaça de Baix, 1 Elx, Alicante 03202 España + Google Map